Noslēdzoties pirmajam aplim esam trešie grupā

Autors:
|

Čau!

Jau ziņojām, ka 03.11. papildlaikā uzvarējām ļoti sīvo pretinieci Burtnieku Novads/Valka ar 11:10, kad uzvaras vārtus vilku labā guva Roberts Paupe, bet labākā spēlētāja tituls Elvijam Jankovskim, kuram spēlē 2 vārti un 3 piespēles. Toties Mārtiņdienā aizvadījām pēdējo pirmā apļa spēli, kad devāmies uz Ādažiem mēroties spēkiem ar pagājušā gada 1. līgas čempioniem FK Ādaži, kuriem šogad vairs tik spīdoši neiet kā pērn, jo arī pret ogrēniešiem tika piedzīvots zaudējums papildlaikā ar 7:6, par to arī sīkāk. Kā arī neliels statistikas apkopojums…

Jau pirms spēles radās pirmās problēmas ar to, ka nebijām paņēmuši rezerves formas tērpu, jo līdz tām vēl neliels laiciņš jāpagaida. Izejot laukumā ieraugot to, ka Ādažu komandai bija melnas krāsas formas izraisīja mūsos šoku, jo nebijām viņus redzējuši šādā krāsas formā spēlējam. Labi, ka izkļuvām ārā no situācijas un tiesneši atļāva spēlēt mums raibās krāsās.

Līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida tikai 23 sekundes, kad veiksmīgi mājnieku komandai, kad lielā ātrumā pret vārtiem izskrēja Jānis Kozlovskis, kuram pat nenācās īpaši piepūlēties, kad bumbiņa ar rikošeta palīdzību ieripoja vilku sargātajos vārtos. Prieki ādažniekiem nebija ilgi, kad tie nokļuva mazākuma situācijā, un pēc precīzas diagonālās piespēles vārtos raidīja Edgars Birkenfelds, kuram Ādažu laukums ir bijis ļoti parocīgs jau iepriekš (3+0 un 1+0 pērnajā sezonā pret Ādaži/Exel komandu). Nepilnu 2 minūšu laikā ogrēnieši gūst vēl 2 vārtus, kad šo nelielo ieskrējienu aptur Jānis Boroduška, kurš aizvadīja ļoti veiksmīgu spēli (4 vārti spēlē). Pamazām spēle jau kļuva arvien agresīvāka, kad jau abpusējo noraidījumu izpelnās abas komandas, kurš nospēlēja vilkiem par labu, jo minūtes laikā vēlreiz gūstam 2 vārtus, šoreiz Elvijs Jankvoskis un komandas kapteinis Jānis Banders izcēlās ar vārtu guvumiem, tomēr jau pieminētais Boroduška atgūst vienus vārtus – 3:5 pēc pirmā perioda ogrēnieši vadībā.

Lai arī protokolā atzīmēts +/- vienāds metienu skatis, tomēr ādažnieki jau sāka pārņemt spēles iniciatīvu kontrolējot 70% bumbiņu, kas atļāva mums veidot tikai bīstamus pretuzbrukumus, no kuriem beigu beigās nespējām realizēt NEVIENU! Turpretīm, ādažniekiem izdevās pārsteigt nesagatavotu Gunti Balodi, kad Mārtiņš Lūsis izdarīja ļoti spēcīgu metienu no centra, un bumbiņa pa zemi ielidoja precīzi vārtu apakšējā stūrī. Pie vēlviena abpusējā noraidījuma atkal tiek abas komandas, bet šoreiz tablo paklusē un netiek realizētie nevieni no momentiem, jo abos vārtos veiksmīgi darbojās vārtsargi. Pēc 4 minūtēm strīdīgā situācijā noraidījumu izpelnījās ogrēnietis Rinalds Osis, par kuru vilkus sodīja Boroduška, kas iedeva nelielu uzmundrinājumu mājniekiem, kuri devās uz ģērbtuvēm ar mierīgāku sajūtu – 5:5 pēc otrā perioda.

Trešais periods iesākās ar lielu presingu no mājnieku puses, kas spēja piespiest ogrēniešu kļūdīties un bieži tika pie bumbiņas kontroles, bet 10 minūtes nevienu no momentiem nespēja realizēt. Ar vēlvienu abpusējo noraidījumu atkal izcēlās abas komandas, kur tomēr veiksmīgāki izrādījās ādažnieki, un pirmo reizi spēlē Boroduška izvirzīja vadībā savu komandu. Tas neliedza viņiem atslābināties, bet tik un tā doties pretī ogrēniešu vārtiem. Turpretīm, vilki īstajā brīdī arī atrada caurumu ādažnieku aizsardzībā un tikko no noraidīto soliņa izskrējušais Roberts Paupe pēc Toma Rislinga piespēles izlīdzināja rezultātu. Lai arī iniciatīva piederēja mājniekiem, spējām noturēt savus vārtus neskartus un jau 3. reizi sezonā cīnīties par punktiem papildlaikā. Šoreiz vajadzēja tikai 33 sekundes, lai mūsu #33 Elvijs Jankosvkis izrautu komandai svarīgo uzvaru, kad ādažnieki savā zonā rupji kļūdījās, kad piespēli pārtvēra Toms Rislings un uz tukšiem vārtiem izdeva ideālu piespēli Elvijam, kuram tie arī bija 3 vārti spēlē.

Vēlējos piebilst, ka:

• Šajā spēlē piedalījās debitanti Lauris Gailums un Roberts Zvirgzdiņš, no kuriem tikai Lauris paspēja nokļūt laukumā, lai arī neparādīja to sniegumu, uz ko bija cerējis treneris Andris, bet tas jau saprotams, ka uztraukums lika manīt.
  • Gluži kā Kalsnavā, Valkā, arī Ādažos netika apbalvoti labākie spēlētāji komandās ar simbolisku balviņu, kā tas notika Madonā un pie mums Ogrē.
  • Pie pirmajiem punktiem ticis arī Ričards Krauze, kuram šī ir pirmā sezonas Ogres Vilku rindās.

Rezultatīvākie spēlētāji “FK Ogres Vilki” komandā: Elvijs Jankovskis (3+0); Edgars Birkenfelds (2+1); Toms Rislings (0+2); Jānis Banders (1+0); Roberts Paupe (1+0); Sandis Čalpa (0+1); Māris Teika (0+1); Ričards Krauze (0+1)

Rezultatīvākie spēlētāji “FK Ādaži” komandā: Jānis Boroduška (4+0); Jānis Kozlovskis (1+1); Mārtiņš Lūsis (1+0); Oskars Varkals (0+1); Toms Piliksers (0+1); Armands Virsis (0+1); Emīls Broks (0+1)

Metieni pa vārtiem: Ādaži : Ogre    (39:38)   (12:14) (16:13) (11:10) (1:0)

Labākie spēlētāji komandās: Jānis Boroduška un Elvijs Jankovskis

Statistika pēc 1. apļa

Rezultatīvāko vidū, pēc nospēlētām 5 spēlēm, 2. vietu līgā ieņem Elvijs Jankovskis, kuram 19 punkti (10+9), tikmēr ar 15 punktiem (7+8) 11. vietu ieņem Toms Rislings;
Starp vārtsargiem Guntis Balodis ar atvairītiem 82,86 % līgā ieņem 10. vietu no 27 vārtsargiem, tikmēr Edgars Engelbergs ar 72,97 % ieņem 22. vietu;
Komanda realizē 23,38 % no izdarītajiem 201 metieniem (vidēji spēlē izdarīti 40 metieni) , kuru mērķi sasnieguši 47 metieni (vidēji spēlē gūti 9 vārti), kas ieņem 2. vietu grupā (ja neskaita, ka Rubene-1 jau aizvadījusi 6. spēli, kura aizritēja ļoti rezultatīvi par labu kocēniešiem);
Zaudēto vārtu ziņā ieņemam priekšpēdējo vietu ar 41 ielaistiem vārtiem;
Vidēji spēlē izpelnamies 10 soda minūtes, kopā 53 soda minūtes;
Ielaižam gandrīz katrā otrajā mazākumā – 8 no 17 mazākumos;
No 16 vairākumiem guvuši vārtus esam tikai 6

Nākamā spēle gaidāma vien 23.11, kad uzņemsim grupas līderi – Madona. Tiekamies plkst. 19.30 Ogres 1. vidusskolā.

Rakstu sagatavoja: Guntis Balodis