Engelbergs atvaira 42 no 44, uzvaram Burtnieku Novads/Valka

Autors:
|

Čau!

Šodien ļoti sīvā cīņā 1. periodā uzkrāto pārsvaru spējām noturēt pār sīvo Burtnieku Novads/Valka komandu, kurus uzvarējām ar 6:2, labākais vilku rindās bija Edgars Engelbergs, kurš spēja noturēt savus vārtus neskartus 42 no 44 pretinieku izdarītajiem metieniem. Izcēlās arī Edgars Birkenfelds (2+0), Elvijs Jankovskis (1+1) un Kristaps Tontegode (1+0) .  Par spēli arī sīkāk.

Pirms spēles treneris Andris Vasioleks saviem puišiem pieminēja, ka šī spēle ir nevis par 3 bet par 6 punktiem, jo Vidzemes grupā esošā situācija ir ļoti saspīlēta un par vietu izslēgšanas spēlēs savā starpā cīnās 4 komandas, viena no tām arī ir Valkas komanda.
Jau perioda sākumā pirmo noraidījumu izpelnās Roberts Paupe, bet tas nav par škērsli tam, kad Andris Kalniņš izdarot tālu piespēli pa gaisu Edgaram Birkenfeldam, pret Edgaru soda metienu izpelnās Rolands Kanapolis. Edgars nepieviļ un atver maisam vienu galu. Vēlāk vēlvienā pretuzbrukumā izskrien Elvijs Jankvoskis, kuru neviens nespēj apturēt un gūst vārtus mazākumā. Pēc dažām minūtēm no Elvija skaistas piespēles no aizvārtes, bumbiņu vārtos raida Mārtiņš Ansons. Seko 8 minūšu klusums protokolā, bet uz laukuma manāma liela aktivitāte uzbrukumu veidošanā abu komandu izpildījumā. Pēc kļūdainas piespēles savā zonā, bumbiņu pārtver pirmo minūšu grēkāzis Rolands Kanapolis un adresē to Dainis Jostsonam, kurš pirmo reizi spēlē pārspēj teicami darbojošo Edgaru Engelbergu. Vienā no epizodēm vēlvienu kļūdainu piespēli vilku aizsardzības speciālists, un par laimi vārtus glābj pārliknis. Kā teiktu Anatolijs Kreipāns, neiemet mums, iemetīsim jums, atspoguļojās pēc nepilnas minūtes, kad Andris Kalniņš teicami neitralizē Valkas spēlētāju vidusdaļā un bumbiņa nonāk pie komandas kapteiņa Jāņa Bandera, kurš ilgi nedomā, un izdara negaidītu metienu. Pēc pirmās trešdaļas – 4:1

Otrajā periodā nesaprotot, par ko iedots sods vienā no epizodēm, savu nepatiku izsaka spēles arbritiem Jānis Banders, un mājnieki atkal nonāk mazākumā. Lai arī ogrēnieši sezonas laikā iztur vidēji 62 % mazākumu, šoreiz tas neizdodas, jo pēc precīza Rolanda Kanapoļa metiena, rezultāts jau veidojas nedaudz cienīgāks viesu komandai. Valkas komanda epizodiski izveido ļoti bīstamus pretuzbrukumus, tomēr katru reizi kaut pietrūkst un Edgaru vairs nespēj pārspēt. Abpusējo noraidījumu perioda beigās izpelnās Elvijs Jankovskis un Ivars Kaužēns, kad abi pat īsti neko nebija izdarījuši viens otram, tiesneša kungam likās, ka vīriem jānolaiž nedaudz tvaiks. Trešdaļas izskaņā, Ogres vārtsargs ierauga labu situāciju pretubrukumam, un pēc izdotās piespēles to ar augsti paceltu nūju aptur Dainis Jostsons un dod iespēju 3. periodu sākt vilkiem ar vairākumu. Pēc otrā perioda – 4:2

Nepaiet pat minūte, kad jau tiek realizēts vairākums, ar kuru šosezon puišiem iet ļoti grūti (realizācija tuvu 30 %), kad pēc spēcīga Kristapa Tontegodes metiena bezspēcīgs paliek viesu vārtsargs. Vēlāk pēc neatlaidīgas cīņas uzbrukumā, Uldis Čalpa nobloķē Valkas spēlētāja nūju un par to arī tiek sodīts. Vilki veiksmīgi iztur mazākumu un tieši nonākot no noraidīto soliņa, Uldis izprovucē Dāvi Egli uz pārkāpumu un nopelna komandai vēlvienu vairākumu, kurš tomēr netiek realizēts, jo tā laikā, Matīss Bērziņš, cīnoties par bumbiņu, izpilda spēka paņēmienu pie borta, par kuru tiek sodīts. Viesu komanda gandrīz izmanto standartsituāciju, bet vēlreiz ogrēniešus glābj vārtu pārliknis. Valka uzbrūk, veido ļoti daudz momentus, met pa vārtiem, bet vienmēr priekšā viņiem ir Engelbergs, kurš darbojās sava darba augstumos. Mača beigās, Edgars ierauga Jāni Banderu, kuram nedaudz pietrūkst izdarīt metienu, nonākot situācijā vienam pret vārtsargu, bet pēc 10 sekundēm bumbiņa nonāk vārtos, kad pēc teicama Birkenfelda šķīliena rezultāts kļūst jau 6:2
Roberts Paupe paspēj vēlvienreiz noraidīties, bet arī šoreiz viesi nespēj neko izdarīt un vilki svin uzvaru ar 6:2

Rezultatīvākie “FK Ogres Vilki” komandā: Edgars Birkenfelds (2+0; Elvijs Jankovskis (1+1); Kristaps Tontegode(1+1); Jānis Banders (1+0); Mārtiņš Ansons (1+0); Toms Rislings (0+1)

Rezultatīvākie “Burtnieku Novads/Valka” komandā: Rolands Kanapolis (1+1); Dainis Jostsons (1+0); Klāvs Bošs(0+1)

Labākie spēlētāji komandās: Edgars Engelbergs (Ogres Vilki) un Dainis Jostsons (Burtnieku Novads/Valka)

Metienu attiecība OGV:BNV 25 pret 44 (13:19) (5:8) (7:17)

Nākamā mājas spēle būs 01.02.2013, kad vēlreiz spēkosimies pret pagājušā kada 1. līgas čempioniem FK Ādažiem, kurus spējām uzvarēt tikai papildlaikā ar 7:6, bet nākamā spēle jau rīt pret spēcīgo FK Rīga komandu Rīgas Olimpiskajā sporta centrā. Paldies skatītājiem par atbalstu, ceram, ka ar šādu atmosfēru, ko centāmies izveidot klusuma brīžos, ieslēdzot mūziku, darījām lietu patīkamāku un baudāmu 🙂

Rakstu sagatavoja: Guntis Balodis